נוסד ב-1970

רישיון לרכב פרטי

הרישיון הנפוץ ביותר בישראל הוא רישיון על רכב פרטי המסומן בדרגות באות B. אם אתם מעוניינים בהוצאת רישיון כזה, עליכם להכיר היטב את התהליך ואת הדרישות הראשוניות שעליכם לעמוד בהם. בעמוד תוכלו לקבל מידע מקיף על כל התהליך.

מהו הגיל המינימלי להוצאת רישיון נהיגה לרכב פרטי?

השאלה שהכי מעניינת את המעוניינים בהוצאת רישיון לרכב פרטי היא הגיל שבו אפשר להתחיל.
על פי החוק הישראלי, כל אזרח בישראל יכול להתחיל ללמוד נהיגה לרישיון זה החל מגיל 16.5. חשוב לציין, כי את המבחן המעשי, המוכר גם במילה טסט, ניתן לעבור החל מגיל 16 ותשעה חודשים.

מהן הדרישות להוצאת רישיון לרכב פרטי?

ניתן לחלק את הדרישות לשלבים מקדימים ושלבים מתקדמים. על מנת שיהיה לכם נוח להבין, ריכזנו הכל בטבלה.

דרישות מקדימות • טופס ירוק – טופס שמעיד על המצב הבריאותי שלכם והכשירות שלכם לנהוג על רכב. על הטופס הזה חותם רופא המשפחה או הרופא הצבאי במידה ואתם חיילים.
• בדיקת עיניים – בדיקה שמבצעים אצל אופטומטריסט מורשה. בסוף בדיקת העיניים יש לקבל אישור כתוב על מצבכם. בדיקה זו תקבע האם אתם זקוקים לנהיגה עם משקפיים או לא.
• מבחן תיאוריה עיוני – מבחן שבודק ידע בחוקי התנועה, תמרורים, הבנת הרכיבים ברכב באופן בסיסי וכל מה שחשוב לדעת על נהיגה כחלק מהחוק.
במבחן זה יש 30 שאלות אמריקאיות ועליכם לענות על 26 שאלות נכונות כדי לעבור אותו.
ביצוע המבחן מחייב תשלום אגרה של 100 שקלים.
את תוצאות המבחן תקבלו כבר באותו היום וניתן לגשת אליו שוב בכל זמן שהוא מתקיים, בתנאי ששילמתם שוב אגרה.
דרישות מתקדמותלימודי נהיגה מעשיים – אלו למעשה שיעורי נהיגה בכביש על רכב פרטי יחד עם מורה לנהיגה. מספר השיעורים המינימלי כדי לגשת למבחן מעשי הוא 28. לעיתים יש צורך ביותר שיעורים וזאת על פי שיקול דעתו של המורה בנוגע למוכנות שלכם כנהגים.
מעבר מבחן מעשי בהצלחה – המבחן עורך כחצי שעה באזור שבו אתם לומדים נהיגה. למבחן מספר שלבים שיבדקו על ידי הטסטר במהלך הנהיגה שלכם בכביש:
1. תפעול נכון של הרכב והכרות עם רכיבי הרכב שמשתתפים בתהליך הנהיגה כמו: מראות, ידית הילוכים, ברקס וגז.
2. הכרות עם הדרך הכוללת פניות, צמתים, כיכרות ועוד.
3. הכרות עם התנועה – מהירות הנסיעה, עקיפות בכביש, שמירת מרחק, מתן זכות קדימה ועוד.
4. היבטים נוספים של נהיגה – יציאה לנסיעה משולי הדרך, נהיגה בעליה וירידה, נתיבי האצה, נהיגה בכבישים מסוגים שונים.

מה קורה לאחר שעוברים את המבחן המעשי?

אם עברתם את המבחן המעשי בהצלחה, הרי שאתם הופכים לבעלי רישיון על רכב פרטי כחוק ותהיו תחת ההגדרה "נהג חדש" במשך שנתיים. עם זאת, במידה ולא מלאו לכם 24 שנים, תוגדרו כ"נהג חדש צעיר" ותידרשו לנהוג עם מלווה במשך שישה חודשים.

מי יכול ללוות אתכם?

מלווה מוגדר בחוק כנהג בן 24 ומעלה שיש ברשותו רישיון נהיגה בתוקף לפחות חמש שנים ברכב פרטי בהתאם לרישיון שלכם (גיר ידני/ אוטומטי) או בן 30 ומעלה עם רישיון נהיגה של 3 שנים לפחות. כמו כן, מורה לנהיגה יכול גם ללוות אתכם, בתנאי שהוא עוסק במקצוע חמש שנים לפחות.

רכב אוטומטי או גיר ידני

כל מי שמעוניין ללמוד נהיגה על רכב פרטי, יצטרך להחליט האם הוא מעוניין ללמוד נהיגה על רכב אוטומטי או על גיר ידני.
לבחירה יש משמעות על סוג הרכבים שתהיו מורשים לנהוג עליהם ועל היקף הלמידה, שכן למידה על גיר רגיל מחייבת את הלומד לדעת איך להשתמש בתיבת ההילוכים בצורת מותאמת לרכב.
היקף הלמידה השונה אינו משפיע על הכמות המינימלית של השיעורים שמסתכמת ב-28 שיעורים, אך גם כאן נכנס שיקול הדעת של המורה ועליו להכין אתכם להיות נהגים זהירים בכביש.
נהגים שלמדו נהיגה על רכב פרטי עם גיר ידני, יוכלו לנהוג גם על גיר אוטומטי. לעומת זאת, נהגים שלמדו על גיר אוטומטי, לא יוכלו לנהוג בגיל רגיל. דבר זה יצוין גם על גבי רישיון הנהיגה שתקבלו.

האם יש מימון ללימודי נהיגה?

אחת האפשרויות שקיימות למימון הלימודים היא באמצעות הפיקדון הצבאי. לימודי הנהיגה המעשית מוכרים אצל בתי הספר לנהיגה ומורי הנהיגה וניתן לממש את הסכום שקיבלתם למטרה זו.
אנו בשרייבר נוכל לתת לכם את כל המידע הנדרש על מנת לממש מימון זה אצלנו בבית הספר.

למה כדאי ללמוד אצלנו בשרייבר?

לימודי נהיגה טובים הם תנאי חשוב עבור כל נהג עתידי שרוצה ללמוד לנהוג בבטחה. לימודי נהיגה משלבים המון מיומנויות חשובות שיישארו אתכם לכל החיים ויאפשרו לכם להיות ניידים.
על מנת ללמוד את המיומנויות האלו בצורה טובה, אתם חייבים מורים מנוסים שיודעים להעביר את המידע המעשי בצורה טובה ומובנת ואלו בדיוק היתרונות שקיימים אצלנו בשרייבר.
אצלנו בבית הספר שמים דגש על מורים מנוסים בעלי ניסיון וזמינות גבוהה על מנת שתקבלו עבור הזמן שלכם את הטוב ביותר. יחד איתם תלמדו היטב את תקנות הכביש והשליטה ברכב ותגיעו למבחן המעשי כשאתם יודעים לנהוג ומוכנים לנהיגה על רכב באופן עצמאי.

Google ג גוגל
4.8
מבוסס על 208 ביקורות
js_loader
צריכים עזרה?
בודק...