נוסד ב-1970

לימודי תאוריה

אחד השלבים הראשונים בתהליך לקראת קבלת רישיון נהיגה הוא מעבר המבחן התאורטי הנקרא בישראל "תאוריה". תלמידים רבים חוששים ממבחן התאוריה כי אינם יודעים לקראת מה הם הולכים. פה תוכלו לקרוא מידע מקיף על מבחן זה.

מידע כללי על מבנה המבחן

מבחן התאוריה במתכונתו הנוכחית, מתבצע באופן ממוחשב והוא כולל 30 שאלות רב בררתיות, כלומר מבחן אמריקאי. בכל שאלה יוצגו בפניכם 4 תשובות אפשריות ויהיה עליכם לבחור את הנכונה ביותר. על מנת לעבור את המבחן, יהיה עליכם לענות נכונה על 26 שאלות בזמן של 40 דקות בלבד.
אם מצאתם 5 טעויות במבחן, זה אומר שלא עברתם אותו, אך היתרון, שניתן לגשת מחדש כבר ביום שלמחרת, במידה ומתקיים מבחן.

הקלות ואישורים מיוחדים

מבחן התאוריה מתקיים בשפה העברית ובעוד מספר שפות שמדוברות בישראל ביניהן: ערבית, אנגלית, צרפתית, רוסית וספרדית. מעבר לכך, תלמידים שיש להם אישורים מתאימים והקלות למבחן עיוני בע"פ, יוכלו להיות זכאים למבחן במתכונת זו. עוד יהיו זכאים למבחנים בע"פ הם עולים חדשים שהינם בארץ שלוש שנים, שאין מבחן מתורגם בשפתם וגם אנשים בעלי לקות דיסלקציה הזקוקים להקלות הקראה וכתיבה.

מתי כדאי לגשת למבחן התאוריה?

הזמן הנכון ביותר הוא בסמוך לתחילת לימודי הנהיגה. אפשר לבצע מספר שיעורים ואז לגשת למבחן, כך תוכלו לחבר בין החומר העיוני לחומר המעשי וזה יקל עליכם את ההבנה. לא מומלץ לדחות את התאוריה לסוף השיעורים כי זה עלול לעכב אתכם מלגשת לטסט.

אילו נושאים כולל המבחן?

מבחן התאוריה אמנם כולל רק 30 שאלות, אך הן נלקחות ממאגר המכיל 1800 שאלות במספר נושאים:
חוקי התנועה במדינת ישראל, הכרות עם התמרורים והגדרתם, הכרות עם הרכב – מערכותיו ואחזקתו, בטיחות בנהיגה ועם הולכי רגל.

מה עוד חשוב לדעת על מבחן תאוריה?

לקראת המבחן יהיה עליכם לשלם אגרה על סך 61 שקלים ואם אתם מאילת, המחיר הוא 52 שקלים.
כמו כן, יש להגיע אל הבחינה עם תעודת זהות או דרכון בתוקף, אישור תשלום ואישורים רפואיים חתומים.

איך ללמוד לתאוריה?

בעבר היו לומדים לתאוריה עם ספר ללימוד נהיגה והמבחנים היו קצת שונים מהמתכונת הנוכחית של היום. כיום שיטת המבחנים ממוחשבת ויותר סדורה ויש שימת דגש לפרטים חשובים ועל התלמיד להגיע להבנה יותר מעמיקה של החומר כדי להצליח במבחן. הדרך הטובה ביותר ללמוד את החומר, להבין אותו ולעבור את המבחן בהצלחה היא באמצעות קורס.

למה ללמוד תאוריה בשרייבר?

שרייבר הוא בית ספר לנהיגה בעל וותק מקצועי של מעל ל-30 שנים. בית הספר מכיר את שיטת המבחנים הישנה ואת השיטה החדשה שעליה מבוססים המבחנים כיום והוא מבצע התאמות למידה למבחנים כל הזמן, על מנת להכין את התלמידים בצורה הטובה ביותר.
לימודי התיאוריה של שרייבר מציעים:

  • שיעורי למידה בזום מבלי לצאת מהבית.
  • הרצאות על ידי מורה לנהיגה מומחה ללימוד תיאוריה.
  • מבחנים פנימיים לתרגול המדמים את המבחן האמיתי. 
  • מסמך התחייבות מבית הספר למעבר המבחן.


בשרייבר מציעים לכם לימוד מקצועי ואיכותי שלא יבזבז לכם את הזמן. במקום לעשות מבחנים חוזרים ונשנים, בואו ללמוד אצלנו, לעבור את המבחן ולהמשיך בתהליך לימוד יעיל ומקצועי לקראת הטסט המיוחל.

צריכים עזרה?
בודק...