נוסד ב-1970

רישיון לסמיטריילר דרגה E

סמיטריילר הוא למעשה רכב גורר – תומך הנכלל תחת קטגוריית רכבי משא כבד. רכב זה מצריך בישראל רישיון דרגה E והוא משמש את הנוהגים בו לעסוק במקצועות תובלה כבדה. בעמוד תקבלו מידע מקיף אודות התנאים לקבלת רישיון סמיטריילר.

מי יכול ללמוד רישיון לסמיטריילר?

לימודי רישיון סמיטריילר מיועדים לנהגים שיש להם רישיון דרגה C – נהיגה למשא כבד ותעודת גמר קורס עיוני חצי שנה לפחות. מעבר לתנאי סף זה, יש עוד כמה תנאים מקדימים חשובים שבלעדיהם לא ניתן ללמוד את הקורס ולעבור את המבחנים לקראת קבלת הרישיון.

תנאי סף נוספים לקראת רישיון לסמיטריילר

  • גיל מינימלי לתחילת לימודים מעשיים – 18.
  • טופס ירוק – חתום ומאושר על ידי רופא המשפחה.
  • בדיקות ראייה – על ידי אופטומטריסט כולל אישור כתוב וחתום.
  • אישור ממשרד הרישוי – התייצבות במשרד הרישוי על מנת לקבל אישור ללימוד הנהיגה.

מתי עושים קורס עיוני ותאוריה ומי זכאי לפטור?

דרגת רישיון E מחייבת את הלומדים בקורס עיוני ותיאוריה, אלא אם יש להם 3 תנאים:

  1. אישור כשירות רפואית לרישיון דרגה E.
  2. פחות משנתיים מקורס עיוני.
  3. פחות משנתיים ממבחן התיאוריה.

תנאים אלו יוכלו להתממש במידה והלומד בעל רישיון דרגה C ניצל את חלון ההזדמנויות ולא דחה את לימודיו. במידה ולא עומד בתנאים אלו, יחויב לבצע מחדש את שלושת התנאים ולקבל את רישיונו רק שנה לאחר מעבר הטסט בהצלחה.

תנאים לקבלת רישיון סמיטריילר

מי שעמד בתנאי הסף והחל ללמוד, יצטרך לעבור מינימום 12 שיעורים מעשיים בבית ספר המוכשר ללמד נהיגה על רכבי משא כבד ורישיונות דרגה C, E. בסיום השיעורים, התלמיד יעבור מבחן פנימי ואם הצליח בו יוכל לעבור גם טסט של משרד הרישוי.

לאחר קבלת הרישיון, על אילו רכבים רשאים לנהוג?

עם קבלת הרישיון, יוכל הנהג לנהוג על:

  • סמיטריילר – גורר – נתמך. 
  • פולטריילר – רכב מחובר לעגלה השוקלת למעלה מ-3.5 טון.

האם קיים מימון ללימודי סמיטריילר?

חיילים העומדים בתנאי הסף, יוכלו ללמוד על חשבון הפיקדון לחיילים משוחררים. מעבר לכך, בשרייבר קיימות מלגות לימוד או מימון על ידי גופים מממנים. למידע נוסף, פנו למוקד השירות של שרייבר ונשמח לבדוק את זכאותכם. כמו כן, אצלנו תמצאו גם מסלולים ומחירים מיוחדים לחברות בפריסה ארצית.

למה לבחור בשרייבר?

נהיגה על סמיטריילר מחייבת את התלמידים והנהגים לעתיד לנהוג באחריות רבה, מקצועיות ושימת לב לפרטים על מנת לשמור על בטיחותם בעת הנהיגה ובטיחות הסביבה.
מדובר בקורס חשוב ומקיף הכולל שלל נושאים שנבחרו בקפידה והינם הכרחיים לנהיגה שלכם. בדיוק בגלל סיבות אלו אתם חייבים ללמוד אצל טובי המורים שיוכלו להעביר לכם את הידע בטרם תיגשו למבחנים ותהפכו לנהגי סמיטריילר.

אנו מזמינים אתכם להנות מחוויית לימוד מקצועית ואיכותית אצלנו בשרייבר עם טובי המורים, בעלי הוותק, הניסיון והגישה הסבלנית עבור התלמידים.

סמיטריילר
צריכים עזרה?
בודק...